SASA Foundation was founded through the initiative of Marcin Krajmas and Mateusz Pinkiewicz, who are also the founders of the Brandmed company which carries out projects in the healthcare market. Corporate social responsibility (CSR) is the slogan that drives them in their day to day activities. Brandmed shares some of the profits and company resources for the Foundation to be able to change the standards of medical care in the world.
Członek Zarządu Fundacji SASA – funkcja pełniona społecznie
Joanna pracuje w Fundacji SASA od 2015 roku, w roku 2016 roku objęła stanowisko Członka Zarządu. Głównym projektem, którym się zajmuje jest wymiana ze studentami z Ukrainy, a także pomoc w organizacji wolontariatu w Tanzanii. We wrześniu 2016 roku Joanna pojechała na trzy tygodniowy wolontariat do szpitala St. Joseph w Moshi, gdzie m.in. przeprowadzała szkolenie z zakresu EKG dla lokalnych lekarzy. Poza medycyną jej pasja są podróże, sport, a także gotowanie.
Członek Zarządu Fundacji SASA – funkcja pełniona społecznie
Klaudia za cel postawiła sobie edukację. W Fundacji zajmuje się organizacją szkoleń dla wolontariuszy, warsztatów dla studentów medycyny i lekarzy oraz akcje edukacyjne skierowane do społeczeństwa. Klaudia jest lekarzem w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii. Prywatnie miłośniczka zdrowego trybu życia, książek i sportów wodnych.
Założyciel i Członek Zarządu Fundacji SASA – funkcja pełniona społecznie
Marcin jest jednym z założycieli Fundacji SASA, w której obecnie odpowiada za komunikację i kontakty z partnerami. Uśmiechy wdzięcznych ludzi to dla niego dowód na coś więcej niż tylko pomoc. Wierzy, że poprzez działania realizowane w ramach Fundacji SASA zmienia czyjś mały świat na lepszy. Prywatnie jest miłośnikiem sportów motorowych i narciarstwa alpejskiego. Zamiłowanie do sportowej rywalizacji, przekłada na pracowitość i wytrwałość.
Założyciel i Członek Zarządu Fundacji SASA – funkcja pełniona społecznie
Mateusz jest jednym z założycieli Fundacji SASA. W Fundacji odpowiada za kontakty z partnerami, koordynowanie działań w internecie oraz tworzenie strategii rozwoju. Pasjonat wykorzystywania nowoczesnych technologii cyfrowych w rozwiązywaniu problemów pacjentów i lekarzy w systemie ochrony zdrowia. Prywatnie miłośnik surfingu i narciarstwa.
Prezes Zarządu Fundacji SASA – funkcja pełniona społecznie
Olga jest związana z Fundacją SASA prawie od początku jej powstania. Najpierw działała jako wolontariuszka przy organizacji zbiórek publicznych i koordynacji wymiany naukowej ze studentami z Ukrainy. Po ukończeniu studiów silnie zaangażowała się we flagową działalność Fundacji SASA czyli wysyłkę sprzętu medycznego, czego zwieńczeniem był jej 7-tygodniowy wolontariat w Szpitalu St. Joseph w Tanzanii. Obecnie spełnia się w koordynowaniu działań i projektów Fundacji. Zawodowo pracuje jako lekarz stażysta. Do jej zainteresowań należą: pediatria i zdrowie globalne. W wolnych chwilach czyta kryminały, ogląda stare filmy, a najlepiej odstresowuje ją wysiłek fizyczny.
Wolonatariusz
Adriana w Fundacji SASA działa od października 2016 roku. Aktywnie angażuje się w organizację Białych Niedziel, a także bierze udział w programie Wymiany z Ukrainą. Chęć niesienia pomocy innym i rozwoju zmotywowała ją do dołączenia do SASY. Poza Fundacją i studiami pracuje jako niania. Każdą wolną chwilę poświęca na wędrówki po górach, które są jej największą pasją.
Wolonatariusz
Agata jest związana z Fundacją SASA od 2015 roku. Dołączyła do organizacji już na pierwszym roku studiów. Działa w zespole organizującym wyjazdy na Białe Niedziele. W SASA bliskie są jej cele Fundacji, ale spełnia się głównie za sprawą współpracy z ludźmi, którzy z pasją podchodzą do działania! Najlepiej odnajduje się stojąc za aparatem, a także w swojej małej ciemni, w której wywołuje klisze.
Wolonatariusz
Od 2016 roku jest zaangażowana w program Wolontariat w Tanzanii, #tansasania. W przyszłości chciałaby pracować głównie z dziećmi. Nie boi się wyzwań i wytrwale dąży do celu. W wolnych chwilach wsiada na rower i jedzie przed siebie.
Wolonatariusz
Agnieszka zaangażowała się w działalność Fundacji SASA przy projekcie #tansasania, czyli Wyjazd do Tanzanii. Od dawna chciała dołączyć do organizacji, w której może pomagać drugiemu człowiekowi. Jej pracą marzeń jest praca z dziećmi. Możecie się od niej dowiedzieć nie tylko o tym jak pomagać, a także jak zdrowo żyć i jeść.
Wolonatariusz
Agnieszka działa w Fundacji SASA od 2016 roku. Pierwszym programem, w którym wzięła udział była Wymiana z Ukrainą. W 2017 roku zdecydowała się na Wolontariat w Tanzanii, biorąc udział w projekcie #tansasania. Po zajęciach na uczelni spełnia się jako popularyzator nauki tłumacząc zawiłe meandry biologii i medycyny. Wolny czas lubi spędzać na basenie lub odkrywając nowe smaki w kuchni.
Wolontariuszka
Aleksandra, po wysłuchaniu relacji wolontariuszy biorących udział w Wymianie z Ukrainą, dołączyła do Fundacji SASA. Należąc do ukraińskiej mniejszości w Polsce, zdecydowała się okazać wsparcie i doświadczyć na własnej skórze realiów medycyny w trakcie konfliktu zbrojnego. Uczestniczyła aktywnie w akcji Biała Niedziela w Przezmarku i w 2017 roku zamierza wyjechać do szpitala na Ukrainie. W wolnych chwilach ćwiczy sprawność manualną, zajmując się haftem.
Wolontariusz
Bartek skończył już jedne studia…prawnicze! Zamiłowanie do medycyny odkrył u siebie dość późno, ale jak zabrał się za studiowanie medycyny, to od razu z pełnym zaangażowaniem i ambitnym planem. Dlatego postanowił dołączyć do SASA i od razu zacząć się przygotowywać do wolontariatu w Tanzanii. Czas wolny to dla niego okazja do pracowania nad swoim Polonezem 1500.
Wolonatariusz
Filip dołączył do Fundacji w 2016 roku. Studiuje medycynę w języku angielskim. Dzięki współpracy z Princeton Medical Institute i Global Clinical Trials, miał okazję wyjechać na praktyki zawodowe na Sri Lanke. W Fundacji odpowiada za utrzymywanie kontaktów z Ukrainą oraz dzieli się doświadczeniem NGO w zakresie współpracy na poziomie europejskim. Wraz z kilkoma partnerami bierze udział w działaniach finansowanych przez Erasmus+, z ramienia UE. Lubi aktywny wypoczynek z plecakiem i odrobiną ryzyka. Włada kilkoma językami obcymi (rosyjski, ukraiński, angielski, hiszpański), a w wolnym czasie szlifuje hebrajski.
Wolonatariusz
Julia to niestrudzona kolekcjonerka nowych wrażeń. Opatrywała rany postrzałowe w meksykańskim szpitalu, a w wolnych chwilach czytała dla przyjemności książki medyczne (szczególnie te dotyczące chorób tropikalnych). Do Fundacji SASA przyciągnęła ją chęć pomocy najbardziej potrzebującym oraz potrzeba wniesienia choćby małego ‘wkładu’ w walkę z nierównościami w dostępie do opieki medycznej na świecie. Nieważne czy jest to Przezmark czy tanzańska wioska, choć oczywiście im odleglejszy koniec świata (zarówno geograficznie jak i kulturowo). W wolnym czasie zajmuje się popularyzacją nauki w Centrum Nauki Kopernik albo uczy dzieci pierwszej pomocy. Albo przyszłych studentów medycyny podstaw szycia chirurgicznego.
Wolontariusz
Klaudia jest jedną z wolontariuszy wyjeżdżających do Tanzanii, w ramach projektu #tansasania. Do Fundacji dołączyła na początku roku 2017. Zawsze marzyła o wyjeździe na wolontariat do Afryki, a teraz jej marzenie się spełnia. W swoim życiu uwielbia zmiany- Warszawa to już piąte miejsce w którym mieszka! Kocha taniec latynoski i odkrywanie nowych nurtów muzyki.
Wolonatariusz
W Fundacji SASA Magda działa od 2016 roku – wpierw wyjeżdżając na Ukrainę, podczas programu Wymiana z Ukrainą, następnie wzięła udział w programie Biała Niedziela w Przezmarku, a obecnie przygotowuje się do wyjazdu do Tanzanii. Wykazuje się nieprzeciętnymi zdolnościami organizatorskimi – udało jej się zorganizować m.in Koncert Mikołajkowy wraz ze zbiórką sprzętu i pieniędzy na SASA BOX. Po zajęciach na uczelni pracuje jako animatorka, prowadząc warsztaty z dziećmi i młodzieżą, opowiadając jak funkcjonuje ludzki organizm. W wolnym czasie uprawia kajakarstwo i żeglarstwo.
Wolonatariusz
Michał to wieczny optymista. Wierzy w to, że wszystko, co dajemy, kiedyś do nas wraca. Zaangażował się w działania Fundacji SASA, bo od początku podobał mu się pomysł SASA BOX. Obecnie działa w grupie wyjeżdżającej do Tanzanii, w ramach projektu #tansasania. Poza tym chciałby poznać kulturę i medycynę każdego zakątka świata i nieść pomoc tam, gdzie będzie mógł. Jego największą pasją jest koszykówka.
Wolontariuszka
Monika jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Za czasów studenckich czynnie reprezentowała Studenckie Koło Naukowe Medycyny Podróży “MONSUN” oraz Diabetologiczne Koło Naukowe, na konferencjach w Polsce i zagranicą. Do Fundacji SASA dołączyła w 2016 roku. Fundacja pozwala jej na łączenie trzech pasji: medycyny, podróży i niesienia pomocy. Czynnie uczestniczy w organizacji projektu Białych Niedziel oraz współorganizuje warsztaty dla pozostałych wolontariuszy. Dzięki Fundacji SASA we wrześniu 2016 roku odbyła praktyki medyczne w Wojskowym Szpitalu w Kijowie. Monika to marzycielka, która jednak twardo stąpa po ziemi. W wolne wieczory zabiera śpiwór i wyrusza poza centrum miasta, by móc obserwować gwiazdy!
PR Manager
Sara dołączyła do Fundacji SASA w 2016 roku, od razu wspierając Fundację w zakresie kontaktu z mediami oraz dbaniem o wizerunek organizacji. Z wykształcenia jest psychologiem, zawodowo pracuje w agencji PR. W wolnym czasie uczy się języków obcych (arabski i grecki), a także czyta książki biograficzne oraz uprawia sport (fitness oraz pływanie).
Wolontariusz
“Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” – to motto życiowe Zosi. W SASA od 2017 roku, z pełnym zaangażowaniem włączyła się w działania na rzecz projektu #tansasania, czyli Wolontariatu w Tanzanii. Twardo stąpa po ziemi, stąd też podchodząc do problemów zachowuje zdrowy rozsądek.
Wolonatariusz
W Fundacji działa od 2015 roku. Czemu SASA? Miała okazję być świadkiem jak Fundacja powstawała, a cel SASY pokrywa się z wartościami dla niej ważnymi. Od wielu lat jest zaangażowana w działalność charytatywną m.in. organizacja obozów dla młodzieży, wolontariat w Centrum Onkologii czy obecnie w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Naturalne więc było, że również na studiach chciała poznawać, szkolić się, ale przede wszystkim pomagać tam, gdzie często nawet podstawowa praktyka lekarska jest bardzo ograniczona. Obecnie działa w sekcji koordynującej eventy i zbiórki. W między czasie udziela się w kołach psychiatrycznych, dużo podróżuje, tańczy rock&roll’a akrobatycznego, a także odwiedza teatry i muzea.
This website uses cookies.
+48 509 058 906
+48 696 575 841
Fundacja SASA
ul. Benedykta Hertza 6 C / 1
04-603 Warszawa