FAQ

01

Jaką (jeśli) osobowość prawną ma Fundacja SASA?

SASA jest fundacją i organizacją non-profit, posiadającą osobowość prawną, rozliczającą się z urzędem skarbowym i publikującą sprawozdania. Wszystkie informacje o nas są dostępne w KRS pod numerem 0000552525.

02

Jak można zostać wolontariuszem? Kto może wyjechać na wolontariat?

Rekrutację na wolontariuszy prowadzimy raz w roku. Zwykle spotkania dla nowych wolontariuszy odbywają się w październiku. Może się zdarzyć, że w ciągu roku przeprowadzimy dodatkową rekrutację związaną z którymś z projektów, jednak założenie jest takie, że osoby, które podpisały umowę i wśród których rozdzieliliśmy zadania, tworzą zamkniętą grupę działającą do momentu realizacji wszystkich założeń.

Możliwość wyjazdu ma każdy wolontariusz, który podpisał umowę o współpracy z Fundacją SASA oraz spełnił wcześniej ustalone warunki wyjazdu. Pierwszeństwo wyjazdu mają osoby, które aktywnie włączały się w działania Fundacji SASA i z którymi dotychczasowa współpraca przebiegała bezproblemowo.

03

Jak Was można wesprzeć?

Informacje o sposobach przekazania donacji na naszą Fundację znajdują się tutaj: https://www.sasafoundation.com/donate/.
Jeżeli znasz kogoś, kto jest zainteresowany wsparciem Fundacji, warto powiedzieć mu o możliwości stałej donacji małych kwot. Przelewy 5-10-20 zł miesięcznie są dla nas najcenniejsze, ponieważ na ich podstawie możemy układać budżety, a dzięki temu planować nasze długofalowe działania.

Aby ustawić takie przelewy należy znaleźć w swoim banku opcję przelewów stałych i tam ustawić odpowiednio ich parametry, wskazując Fundację SASA jako odbiorcę.

04

Z jakimi szpitalami współpracujecie?

Współpracujemy już od trzech lat ze Szpitalem Św.Józefa (St.Joseph Hospital), który znajduje się w miejscowości Moshi, w Tanzanii. Obecnie skupiamy się na ciągłym budowaniu relacji wyłącznie z jednym szpitalem, ponieważ stawiamy na mądrą i przemyślaną pomoc.

Nie chcemy wysyłać sprzętu medycznego do nieznanych placówek. Wolimy skupić się na jednym miejscu, w którym mieliśmy możliwość poznać lokalnych lekarzy osobiście i potrzeby szpitala.

Fundację wspiera: brandmed

zamknij
 
Masz pytania?Odezwij się, czekamy. :)

+48 509 058 906
+48 696 575 841

Fundacja SASA
ul. Benedykta Hertza 6 C / 1
04-603 Warszawa

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Pokaż detale

Zamknij cookies